sobota, 17 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Anita, Eliza

Wszystko o pszczołach.

Strona główna » Aktualności » Wszystko o pszczołach.

W ramach Wakacji z Kulturą 2019r . 5 sierpnia odbyło się spotkanie z lokalnymi pszczelarzami pn. „Wszystko o pszczołach”.

Panowie Adam Kordas i Henryk Urbańczyk przybliżyli dzieciom życie pszczół. 1/3 pożywienia, które spożywamy, zależy właśnie od tych owadów.
Wiele owoców, warzyw, ale i produktów z nich wytwarzanych, stosowanych na co dzień, jak chociażby bawełna czy oleje, jest efektem zapylania. Dzieci spróbowały najbardziej popularnego produktu pszczelego - miodu. Zobaczyły kolorowy pyłek, a także samą ”królową’’ w pokazowym ulu.
- Jeśli pszczoły znikną, człowiekowi pozostaną cztery lata życia – tak powiedział niegdyś Albert Einstein. Wiec już od najmłodszych lat dbajmy o te pożyteczne owady.

Zespół Mażoretek Fantazja powstał w listopadzie 2008 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ogrodzieńcu. Zespół Mażoretek ogrodzienieckich jest jedyną taką formacją w naszym powiecie i ...